Ünlü aktör 60 yaşında yaşamını yitirdi

Tarihi dizide Aethelhelm karakterini canlandıran İngiliz oyuncunun menajeri, acı haberi, “Sevgili Adrian Schiller’in 3 Nisan Çarşamba günü gerçekleşen ölümünü kalbimiz ağırlaşarak ve üzülerek duyuruyoruz. O çok erken öldü ve yüreğimiz onunla. Ailesi ve yakın arkadaşları da bu kayıptan dolayı perişan oldular.” sözleriyle duyurdu.

Açıklamada, “ölümünün ani ve beklenmedik olduğu” ve henüz daha fazla ayrıntının mevcut olmadığı belirtildi.

Schiller’in televizyondaki diğer çalışmaları arasında Masterpiece dizisi “Victoria”da Bay Penge karakterini canlandırması ve Ridley Scott yönetimindeki HBO Max dizisi “Raised by Wolves”ta Otho’yu seslendirmesi yer alıyor.

Oyuncu ayrıca kariyeri boyunca birçok yüksek profilli filmde rol aldı. “Güzel ve Çirkin”in 2017’de yeniden çekilen canlı aksiyonunda Mösyö D’arque’ı, 2015’te ise Meryl Streep’le birlikte rol aldığı “Suffragette” filminde David Lloyd George’u canlandırdı. Diğer çalışmaları arasında 2009 yapımı “Bright Star” ve 2015 yapımı Oscar ödüllü “The Danish Girl” yer alıyor.

Schiller ayrıca geçen yıl Marylebone Tiyatrosu’ndaki “Beyaz Fabrika”da da rol almıştı. Tiyatronun X hesabı, “inanılmaz aktörün vefatını duyunca yıkıldıklarını” belirten bir açıklama yayınladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x