Ülker’e Beklediği Müjde Geldi

Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Türkiye ve Kazakistan’daki operasyonları desteklemek amacıyla Ülker Bisküvi’ye 75 milyon euro kredi sağlayacağını duyurdu. Bu kredi, şirketin depreme dayanıklılığını artırmayı, iklim değişikliğiyle mücadele etmeyi ve sürdürülebilirlik hedeflerini desteklemeyi amaçlıyor.

YATIRIMLARIN AMACI VE KULLANIM ALANLARI

IFC’nin sağlayacağı fon, İstanbul ve Kocaeli’deki fabrikalarında yapısal iyileştirmeler yaparak deprem riskini azaltmayı hedefleyen Ülker Bisküvi’ye odaklanacak. Ayrıca, Kazakistan’daki yan kuruluşlarından biri olan Hamle fabrikasının kaynak verimliliği ve güvenlik standartlarını iyileştirmesine de destek olacak.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE SOSYAL POLİTİKALARDA GELİŞMELER

IFC, aynı zamanda şirketin çevresel ve sosyal politika ve prosedürlerini iyileştirmesine de katkı sağlayacak. Ülker Bisküvi CEO’su Mete Buyurgan, bu anlaşmanın şirketin sürdürülebilir büyüme hedeflerine ulaşmasında kritik bir rol oynayacağını belirtti.

IFC’NİN YORUMU VE GELECEK PLANLARI

IFC Türkiye ve Orta Asya Direktörü Wiebke Schloemer, açıklamasında, “Sürdürülebilir ekonomik büyümeyi desteklemek ve istihdam yaratmak, özellikle geçen yıl yaşanan yıkıcı depremlerin ardından, hem Türkiye hem de Kazakistan’da IFC için bir önceliktir” dedi.

Haberin yatırım detayları ve planlanan kullanım alanlarıyla birlikte, IFC’nin ve Ülker Bisküvi’nin geleceğe yönelik hedefleri de göz önüne seriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x