CHP DEM’le belediyeleri paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya mitinginde 80 bin kişiye hitap etti. Kentin artık sadece turizm ve tarımın değil, diplomasinin de küresel yıldızlarından biri haline dönüştüğünü ifade eden Erdoğan, “Antalya Diplomasi Forumu, bu yükselişin işaretlerinden biridir. Antalya artık sadece Türkiye’nin değil, dünyanın bütünleştiği bir yer. Bu tür organizasyonlar, şehrimizin marka değerinin artmasına da katkı sağlıyor” dedi. Seçimlerin siyasetçiler için hesap verme dönemi olduğunu kaydeden Erdoğan, Cumhur İttifakı olarak büyükşehir ve ilçe adaylarıyla Antalya’ya hizmete talip olduklarını söyledi.

CHP’NİN TÜM SERMAYESİ YALAN

Ülkeyi çöpten, çukurdan, çamurdan çıkarmayanlara bir daha teslim etmeyeceklerini vurgulayan Erdoğan, siyasi hayatları boyunca her zaman “ne aldanan olacağız, ne aldatan olacağız” anlayışına sıkı sıkıya bağlı kaldıklarını vurguladı. Erdoğan, “Millete asla yalan söylemedik. Ama ülkemizde tüm sermayesi yalan ve aldatma üzerine kurulu bir zihniyet var. Bir türlü milletin safına katılamıyor. Bu faşist zihniyet tercihini ya vesayetçiler ya darbeciler ya emperyalistler, son dönem de terör örgütlerinden yana kullanıyor” diye konuştu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in 31 Mart seçimlerine yönelik parti teşkilatıyla yaptığı konuşmayı hatırlatan Erdoğan, özetle şunları kaydetti:

MİLLETİ KANDIRIYORLAR

“Geçtiğimiz günlerde CHP’nin yeni genel başkanı, parti teşkilatının yöneticilerine seçim dönemine özel öğütler veriyor. ‘Gerçek niyetinizi saklayın’, ‘Konuşmayın ki tepki almayın’, ‘Polemiğe girmeyin ki zararlı çıkmayalım’, ‘Susun ki yüreğinizdekilerden vatandaş haberdar olmasın’ diyor. Yani ‘Şu seçim geçene kadar sahte olun, gerçek yüzünüzü saklayın, milleti kandırın’ diyor. ‘Millete saygılı olun’ demiyor da ‘Riyakarlık yaparak milleti kandırın’ diyor. ‘Dürüst davranın’ demiyor da ‘Seçime kadar maskelerinizi takın ve sakın çıkarmayın’ diyor. Sandıkta hesaba çekilecekleri gün yaklaştıkça, bunların ayakları titremeye başladı.”

YALAN AĞIZLARINA YUVA YAPMIŞ

“Hangi kılığa gireceklerini, hangi yalana sarılacaklarını, hangi istikamete koşturacaklarını şaşırdılar. CHP’nin genel başkanı önce İstanbul’da, Mersin’de ve kimi başka yerlerde DEM ile demlendi, ittifak yaptı. Bu iki parti aralarında yaptıkları gizli kapaklı anlaşmalarla belediye başkan adaylıklarını, meclis üyeliklerini, belediye yönetimlerini paylaştı. CHP Genel Başkanı utanmadan ‘Bizim DEM ile ittifakımız yok’ diye demeç veriyor. Yalan bunların ağzına yuva yapmış, riyakarlık bunların karakteri haline gelmiş. Herkesi kör, alemi sersem sanıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, nafile. Milletimiz onların ciğerini biliyor.”

SIKINTILARI YİNE BİZ ÇÖZECEĞİZ

“Biz eser ve hizmet siyasetine devam ediyoruz. Türkiye’nin demokrasi ve kalkınma eksiklerini telafi ettiğimiz gibi bugünkü sıkıntılarını da yine biz çözeceğiz. Ülkemizi siyasetiyle, diplomasisiyle, sanayisiyle, teknolojisiyle, tarımıyla, turizmiyle dünyanın en üst sıralarına nasıl taşıdıysak Türkiye Yüzyılı ile zirveye de öyle çıkaracağız. Ekonomik sıkıntılarımızın çözümünde önemli mesafe katettik. Çalışanlar ve emekliler başta olmak üzere vatandaşlarımızın yaşadığı zorlukları asla görmezden gelmiyoruz. Türkiye zahmetsiz gelir kaynaklarına sahip bir ülke değil. Ne yapacaksak alın teriyle yapacağız. Ortaya çıkacak kazancı da 85 milyonla bölüşeceğiz.”

Antalya Şehir Hastanesi’ni açtı

21 yılda Antalya’ya 304 milyar liralık yatırım yaptıklarını anlatan Erdoğan, TOKİ’nin Antalya’da 5 bin 570 konut yaptığı, 1449 konutun yapımının sürdüğü, riskli 26 bin bağımsız bölümün dönüşümünün gerçekleştirildiği bilgisini verdi. Ulaşımda 195 kilometreden devraldıkları bölünmüş yol uzunluğunu 715 kilometreye çıkardıklarını belirten Erdoğan, Antalya Havalimanı ile ilgili de “Geçtiğimiz yıl 35 milyon 600 bin yolcu Antalya Havalimanı’nı kullandı. Önümüzdeki yıllarda talebi de göz önünde bulundurarak Antalya Havalimanı’nın kapasitesini yıllık 80 milyon yolcuya çıkartıyoruz” dedi.

Erdoğan mitingden sonra Antalya Şehir Hastanesi ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni’ne katıldı. En ileri tıp teknolojileriyle donatılan Antalya Şehir Hastanesi’nin 1500 yatak kapasitesiyle en değerli turizm ve üretim markalarından biri olan kente önemli katkı sağlayacağını ifade eden Erdoğan, 5 km uzunluğundaki bağlantı yoluyla da şehir hastanesine ulaşımın rahatlayacağını kaydetti:

HEDEF ZİRVE

“Hastanemizde dertlerine derman arayacak Antalyalı kardeşlerimize şimdiden Allah’tan şifalar diliyorum. Sağlıkta eski Türkiye manzaralarını yaşı 35-40’ın üzerinde olanlar iyi bilir. Her bakımdan tel tel dökülen hastaneleri, rehin kalan vatandaşlarımızı, doktorunu bulmanın ayrı, ilacını temin etmenin ayrı dert olduğu o çarpık sistemi hatırlayın. Sağlam girenin bile hasta çıktığı o köhne düzeni kökten değiştirmek için çok çalıştık. Şehir hastanelerimiz işte bu gayretin bir ürünüdür. Sistem olarak Türkiye’ye mahsus ve yeni bir sağlık hizmeti. Dolayısıyla böylesine yeni bir sistemin eksiklikleri, aksaklıkları elbette çıkabilir. Vatandaşlarımızın bu konudaki kimi serzenişlerinin farkındayız. İnşallah bunları da en kısa sürede gidereceğiz. Gelişmiş ülkelerin 50 yıl, 100 yıl, 150 yıl önce tamamladıkları altyapıyı biz büyük ölçüde son çeyrek asırda kurarak onlarla rekabet edebilir hale geldik. Türkiye Yüzyılı vizyonuyla daha büyük hedeflere yöneldik. Artık amacımız gelişmiş ülkelere yetişmek değil, en ön sıradaki yerimizi almaktır.”

Diplomasiye devam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya mitinginden önce Diplomasi Forumu için Türkiye’de bulunan yabancı ülke temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştirdi. Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri Denis Becirovic, Zeljko Komsic ve Zeljka Cvijanovic ile görüşen Erdoğan, ardından Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina’yı kabul etti. Türkiye ile Madagaskar arasında ticari ve ekonomik işbirliği anlaşması imzalandı. Erdoğan daha sonra Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ve Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani ile buluştu. Görüşmelerde iki ülke ilişkileri, bölgesel konular ve küresel meseleler ele alındı. Erdoğan Kosova Cumhurbaşkanı’na FETÖ ile mücadelenin önemli olduğunu, bu konuda mesafe alınması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x